Zabiegi – krótko o każdym

W moim gabinecie Odnowy Zdrowia Black Swan w Bielsku-Białej oferuję wiele zabiegów. Zapraszam do zapoznania się ofertą ale także do skorzystania z moich porad i diagnostyki. W najlepiej pojętym interesie moich pacjentów cały czas kształcę się i poszerzam ofertę.

zabiegi w Odnowie Zdrowia Black Swan

Zapraszam na

 • zabiegi hirudoterapii –

  hirudoterapia znalazła zastosowanie w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, zakrzepowo-zatorowych, a także u pacjentów po interwencjach chirurgicznych i replantacjach. Udowodniono, że hirudoterapia pomaga w chorobie zwyrodnieniowej stawów, migrenie, rwie kulszowej, chorobach kręgosłupa, RZS, neralgiach, chorobach przyzębia.

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia zakwalifikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji procedur medycznych ICD-9 pod nr 99.991 jako terapia pijawkowa

 • Fitosauna Cedrowa

  – metoda sięgająca swoją historią starożytnego Tybetu.

Wygodne ułożenie ciała w fitosaunie osiągamy za pomocą regulowanej wysokości ławeczki. Kabina jest tak przemyślana, że wystarczy po prostu do niej wejść i już od wewnątrz, siedząc wygodnie, manipulować drzwiczkami (otwierać lub zamykać). Pozostaje już tylko cieszyć się przyjemnym ciepłem, odczuciem lekkości i przypływem energii. Po  zabiegu w fitosaunie nie zaleca się brania prysznica przez około 2 godziny. Wystarczy przetrzeć ciało ręcznikiem lub ubrać szlafrok. Obserwacje pokazują, że ciało nie pozostaje lepkie i posiada przyjemny zapach cedru. Wybierając się do fitosauny zabierz strój kąpielowy/kąpielówki i własny ręcznik.

 • zabiegi akupunktury

  – akupunktura to jedna z najstarszych metod leczenia, która rozwinęła się w Chinach ponad 5000 lat temu. W dzisiejszych czasach akupunktura jest znana i praktykowana przez lekarzy na całym świecie. Akupunktura jako jedna z nielicznych naturalnych metod leczenia znalazła swoje miejsce w medycynie akademickiej.

Światowa Organizacja Zdrowia( WHO) uznała akupunkturę jako metodę leczenia skuteczną w ponad 140 chorobach.

 • stawianie baniek chińskich

  – leczenie należy do metod leczenia, którymi ludzkość posługiwała się od niepamiętnych czasów, stanowi niejako odwrotność akupresury, a więc leczenia uciskiem. Istota tego postępowania polega na wytworzeniu w bańkach podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do wnętrza bańki i powstania wybrzuszenia. Wytworzone podciśnienie wywiera działanie mechaniczne na skórę, drażniąc zakończenia nerwowe. W następstwie podrażnienia receptorów skóry i odruchu skórno-trzewnego, dochodzi do poprawy zakłóconej uprzednio czynności narządu wewnętrznego, związanego ze sferą skóry, na której postawiono bańki.
 • masaże –

  przynoszą ulgę w bólu przy urazach mięśniowych, migrenach, bólach kręgosłupa etc Czasami masaż jest połączony z zabiegiem stawiania baniek próżniowych lub chińskich.