Terapia manualna jest szczególnie skuteczna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności – rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów. Złe ustawienie miednicy: przodozgięcie, tyłozgięcie jak również brak mobilności szyjki macicy lub jajowodów i wiele innych schorzeń może być leczone technikami manualnymi.
Nawet w czasie ciąży
Podczas ciąży ze względu na swoją delikatność, małą inwazyjność i bezbolesność można ja stosować na każdym etapie ciąży. Ciąża zmienia linie grawitacji ciała tworząc nadmierną kifozę i hiper lordozę co zwiększa nacisk na krawędzie lędźwiowo- krzyżowe. Bóle lędźwi u kobiet w ciąży bardzo często są pochodzenia żylnego co może być spowodowane uciskiem i zmianą ułożenia sił statycznych ciała oraz rozszerzenia żył wokół nerwu kulszowego. Układ ginekologiczny jest złożoną serią struktur i zdarzeń kontrolowanych przez hormony i centralny układ nerwowy, dzięki czemu każda część układu posiada przewidywalną i cykliczną funkcję, bez której nie moglibyśmy istnieć. Dla przykładu, owulacja nie ma sensu, jeśli śluzówka macicy nie jest gotowa na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej. Wzrost, reprodukcja, wydalanie, odżywianie, oddychanie, pobudliwość, ruch. Są to cechy każdej komórki ustroju, każdego organu, a więc i samego ciała.
Rozwiąż problemy
Żadna z wymienionych czynności nie jest ważniejsza niż jakakolwiek inna. Im bardziej organ porusza się, tym bardziej będzie on żywotny i funkcjonalny. Tak więc bardzo ważne staje się badanie anatomii nie tylko narządów, ale także ich więzadeł, powięzi i struktur podporowych. Relacje między narządami mają inne znaczenie dla fizjoterapii, niż dla ginekologa. Osteopatia patrzy nie tylko na mobilność i ruchliwość narządów w odniesieniu do nich samych, lecz również w stosunku do siebie nawzajem. Badanie i terapia są przeprowadzane z myślą o danym narządzie i o jego sąsiedztwie. Przykładem niech będzie macica z dużym mięśniakiem, który naciska na esicę i prowadzi do występowania zaparć. Układ nerwowy, zarówno ośrodkowy, jak i autonomiczny, jest odpowiedzialny za kontrolę przepływu krwi i zapewnienie łączności narządów z mózgiem. Także zaopatrzenie krwionośne i odpływ żylny i limfatyczny stanowią niezwykle istotne pole oddziaływań terapeuty, który podchodzi do tych układów zarówno z anatomicznego, jak i fizjologicznego punktu widzenia.
Koszty
wizyta rozpoznawczo-terapeutyczna 250 zł
wizyta terapeutyczna 200 zł
Zapisz się telefonicznie lub przez poniższy formularz:5