Bańki – leczenie

Leczenie bańkami stanowi niejako odwrotność akupresury, a więc leczenia uciskiem. Podciśnienie doprowadza do wciągnięcia skóry do wnętrza bańki i powstania wybrzuszenia. W wyniku przekrwienia i wynaczynień zabarwienie skóry zmienia się na pąsowe, różowe lub sine. Wytworzone podciśnienie wywiera działanie mechaniczne na skórę, drażniąc zakończenia nerwowe. W następstwie podrażnienia receptorów skóry i odruchu skórno-trzewnego, dochodzi do poprawy zakłóconej uprzednio czynności narządu wewnętrznego, związanego ze sferą skóry, na której postawiono bańki.

banki - leczenie

Bańki zastosowane

w odpowiednim miejscu powodują rozluźnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Spowodowane tym wzmożone ukrwienie przyczynia się do szybszego pozbycia się przez tkanki substancji wywołujących ból, co powoduje ustępowanie dolegliwości. Dzięki lepszemu ukrwieniu do miejsca schorzeń szybciej dochodzą niezbędne do życia składniki odżywcze. Sprzyja to szybszemu procesowi zdrowienia.

Zabieg nie jest bolesny. Możesz poczuć senność i odprężenie. W miejscu postawienia baniek zostaną czerwone ślady, które znikną po 3,4 dniach. Działanie baniek jest wielokierunkowe i często daje się zauważyć natychmiast po zabiegu, gdy pacjenta ogarnia przyjemne zmęczenie.

Terapia obejmuje od kilku do kilkunastu zabiegów w zależności od schorzenia i wieku pacjenta. Zabieg trwa od 10 do 40 minut.

Postawienie baniek w pierwszym lub drugim dniu choroby przynosi pacjentowi już po krótkim czasie wyraźną ulgę, prawie natychmiast daje się też zauważyć początek procesu zdrowienia. Postawienie baniek zaleca się również wtedy, gdy chora zgłasza się na leczenie w przewlekłym stadium choroby. Przyspiesza ono zdrowienie i zapobiega powikłaniom. Szybko mija ogólne osłabienie, daje się natychmiast zauważyć większą wolę wyzdrowienia i chęć do życia.

Wskazania do zabiegu stawiania baniek

  • zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i opłucnej, grypa, przeziębienie, dychawica oskrzelowa, kaszel angina
  • moczenie nocne, zapalenie pęcherza moczowego
  • zapalenia narządów rodnych kobiecych, zaburzenia miesiączkowania
  • zapalenie trzustki, jelit, zaparcia, zapalenie błony śluzowej żołądka
  • nerwice wegetatywne
  • dyskopatie, rwa kulszowa
  • nadciśnienie tętnicze
  • zapalenie ucha środkowego, szumy w uszach

Szybkie działanie przeciwbólowe następuje w przewlekłych bólów kręgosłupa, nerwobólach, bólach w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz bólów spowodowanych napięciem mięśniowym.

Koszt wizyty

wizyta 50 zł + postawienie baniek 60 zł

Zapraszam do umówienia się na wizytę telefonicznie lub przez poniższy formularz: